<

Obozy językowe z opiekunem

obóz językowy z opiekunem
obozy językowe z opiekunem
obóz językowy za granicą

Co daje obecność opiekuna na obozie zagranicznym?

Obozy zagraniczne z opiekunem przypominają te organizowane w Polsce, a to za sprawą opiekuna, który pełni podczas nich znaczącą rolę. Opiekun od początku obozu towarzyszy grupie lub pojedynczemu uczestnikowi. Jest odpowiedzialny za właściwy przebieg podróży, a może mieć to duże znaczenie, jeśli czekają na przesiadki na lotniskach i dodatkowe utrudnienia w dotarciu do celu.  
Rolą opiekuna jest także koordynowanie całego obozu – organizacja udziału w zajęciach językowych, program rekreacyjny, organizowanie dodatkowych zajęć i kursów. 
Biorąc udział w obozie z opiekunem mamy pewność, że zadba on o nasz komfort, a my nie będziemy musieli stresować się sprawami organizacyjnymi.
Opiekun jest też osobą, z którą w każdej chwili może skontaktować się rodzic, którego dziecko wyjechało na obóz, pomaga też samym uczestnikom w momencie pojawienia się jakiegokolwiek problemu.

Obóz zagraniczny z opiekunem – dla kogo?

Wyjazd na obóz z opiekunem to dobre rozwiązanie jeśli wysyłamy nasze dziecko na obóz zagraniczny i chcemy mieć pewność, że obejdzie się bez przykrych niespodzianek. Opiekun nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo, ale też otacza naszą pociechę troską, zawsze służy pomocą, jest niemal cały czas do dyspozycji uczestników obozu.  
Młodzież również chętnie korzysta z tego rodzaju kursów, bo o ile obecność opiekuna zmniejsza swobodę działania, to jednak dzięki jego pomocy uczestnicy mogą ze spokojem uczyć się języka i korzystać z zapewnionych atrakcji.
W przypadku wyjazdu indywidualnego, nie z grupą – obecność opiekuna jest niemal nieodzowna. Raczej nie powinniśmy decydować się na samotną podróż np. do Nowego Jorku,  czy Miami, a nie zawsze mamy możliwość zabrania ze sobą towarzysza. 
Pamiętajmy, że rolę opiekunów pełnią wykwalifikowani wychowawcy, z doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.  Ich obecność jest gwarancję, że poradzimy sobie nawet w najbardziej zaskakującej sytuacji lub wobec nieprzewidzianego zdarzenia.

 

Obozy językowe z opiekunem dają dzieci i młodzieży szansę na wyjazd w odległe zakątki świata. Wyjazd na Kubę, czy do Meksyku mógłby przerosnąć nasze możliwości organizacyjne, choćby na etapie samego docierania na miejsce. Jeśli więc możemy skorzystać z udogodnień, by zrealizować swoje podróżnicze i językowe cele, nie powinniśmy się wahać. To wygodna i bezpieczna forma podróży.
 

Zobacz propozycje obozów językowych za granicą z opiekunem:

Obóz językowy w Anglii z opiekunem - English in Action z Harrym Potterem

Obóz językowy w Londynie Twickenham z opiekunem

Obóz językowy na Malcie z opiekunem

Obóz językowy w Nowym Jorku z opiekunem

Obóz językowy w Miami na Florydzie z opiekunem