<

Obozy zagraniczne – wyjechać z grupą czy indywidualnie?

obozy zagraniczne 2017
obóz zagraniczny
zagraniczne obozy językowe

Obozy zagraniczne na własną rękę

Stojąc przed wyborem obozu zagranicznego musimy zdecydować czy dojazd na miejsce chcemy zorganizować sobie indywidualnie, czy wolimy wyjechać wspólnie z grupą. 
Wybierając pierwszą opcję musimy nastawić się na większą samodzielność, niż w przypadku wyjazdu grupowego. Po pierwsze sami ustalamy formę dojazdu – w zależności od miejsca, do którego się udajemy będzie to autokar, pociąg lub samolot, choć zdecydowanie najłatwiej będzie nam polecieć do miasta, w którym odbywa się obóz. Na miejscu dołączamy do międzynarodowej grupy uczestników, więc od samego początku musimy być nastawieni na komunikację w języku obcym.
To oczywiście jest atutem tego typu wyjazdu – musimy rozmawiać, więc komunikacja przychodzi nam o wiele łatwiej. Podobnie jeśli chodzi o zakwaterowanie – czy to w domach prywatnych, czy w akademikach – otacza nas międzynarodowe środowisko, więc z językiem obcym oswajamy się bardzo szybko.  
Oczywiście tego rodzaju obozy nie są dla wszystkich. Jeśli obawiamy się problemów z podróżą, zwłaszcza jeśli zakłada ona przesiadki, albo jeśli nie wiemy, czy poradzimy sobie z komunikacją w zupełnie obcym środowisku, możemy zdecydować się na wyjazd grupowy.

Wyjazd na obóz zagraniczny z grupą

Innym rodzajem zagranicznego obozu językowego jest wyjazd ze zorganizowaną grupą z Polski. Wspólnie z rówieśnikami wyjeżdżamy do wybranego miasta i na miejscu zostajemy zakwaterowani we wcześniej ustalonych podgrupach. To zdecydowanie zwiększa komfort wyjazdu, bo to opiekun dba o właściwy przebieg i bezpieczeństwo podróży, a oprócz tego do momentu dotarcia na miejsce nie jesteśmy zmuszeni do używania obcego języka.
Warto dodać, że tego rodzaju obóz wcale nie musi być mniej efektywny niż wyjazd indywidualny. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani lektorzy, którzy używają urozmaiconych metod nauczania, co sprawia, że młodzież zdobywa konkretną wiedzę językową, szybko przełamuje bariery mówienia i oczywiście świetnie się bawi.
Poza tym każdy obóz językowy organizowany za granicą to nawiązywanie znajomości z obcokrajowcami i używanie języka w naturalnym środowisku.
Do nas jednak należy decyzja, czy wyjeżdżając za granicę chcemy być samodzielni, czy bardziej cenimy sobie komfort i wygodę. To kwestia indywidualna, która nie wpływa na efektywność naszego wyjazdu, dlatego niezależnie od wyboru opcji obozu, rozwój naszych kompetencji językowych i tak będzie znaczący.

Zapraszamy na obozy językowe za granicą 2017 i  kursy zagraniczne dla młodzieży i dorosłych:

Kursy angielskiego w Anglii
Kursy angielskiego w Irlandii
Kurs angielskiego w Kanadzie
Kurs angielskiego w USA
Kursy angielskiego w Szkocji
Kursy angielskiego na Malcie
Kursy niemieckiego w Niemczech
Kursy niemieckiego w Austrii
Kursy włoskiego we Włoszech
Kursy francuskiego we Francji
Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii
Kursy hiszpańskiego na Kubie
Kursy hiszpańskiego w Meksyku

 

SPRAWDŹ JAK REZERWOWAĆ >>