<

Po co uczyć się hiszpańskiego?

kursy językowe w Hiszpanii
kursy językowe w Hiszpanii 2015
nauka hiszpańskiego za granicą

Język hiszpański jest trzecim najczęściej używanym językiem na świecie. Posługują się nim mieszkańcy Europy, Ameryki Południowej, Północnej oraz zachodniej Afryki.
Nie można uczyć się języka w oderwaniu od kultury, tradycji i obyczajów danego kraju. Trzeba przyznać, że ta hiszpańska jest niezwykle ciekawa i barwna. Dlatego warto uczyć się języka hiszpańskiego w miejscu, w środowisku, dla niego naturalnym. Tam gdzie brzmi on najlepiej i najpełniej – w krajach hiszpańskojęzycznych.
 

Nauka w Hiszpanii – nauka języka w naturalnym środowisku
 
Bogata oferta kursów zagranicznych pozwala nam na naukę języka hiszpańskiego w największych i najpiękniejszych miastach Hiszpanii, np. w Barcelonie stolicy Katalonii, położonej  nad morzem Śródziemnym w północno-wschodniej części Hiszpanii. Spotka nas tam iście wakacyjna atmosfera za sprawą gorącego, śródziemnomorskiego klimatu.
Język hiszpański poznajemy w czasie zajęć oraz poza nimi, np. podczas spotkań towarzyskich czy zwiedzania miasta. Dodatkowo, niektórym szczęśliwcom uda się poznać kilka typowo katalońskich zwrotów.
Wybierając kursy zagraniczne warto wybrać Madryt, stolicę Hiszpanii – jej urok, tradycja i historia przemawia silniej niż szkolne metody nauczania. Zanurzamy się w języku totalnie, spacerujemy ruchliwymi uliczkami i jesteśmy niemalże osaczeni tą melodyjną mową.
Oferta kursów zagranicznych jest na tyle bogata, że możemy znaleźć jeszcze wiele innych atrakcyjnych turystycznie miejscowości.
 

Gdzie mówić po hiszpańsku
 
Hiszpanie są niezwykle otwartym i przyjaźnie nastawionym narodem, zawsze służą pomocą. Dodatkowo to naród wyjątkowo rozgadany, przez co ciężko przejść ulicą w ciszy. Na każdym kroku jesteśmy zaczepiani i wciągani w dyskusję i mamy możliwość używania hiszpańskiego w praktyce. W ten sposób nauka języka jest nie tylko skuteczna, ale także jest niesamowitą przygodą
Jest to rodzaj kultury i języka, który zaraża. Ucząc się tego języka w Polsce, bądź w kraju innym niż Hiszpania z pewnością nie poczujemy klimatu i ognistej natury języka hiszpańskiego.  
W dzisiejszych czasach ważne jest, żeby oprócz angielskiego znać jeszcze jeden język. Najlepiej taki, którym będziemy mogli posługiwać się w kilku krajach. Należy do nich m.in. język  hiszpański.
 
Zobacz propozycje kursów języka hiszpańskiego
 
Zobacz inne artykuły