<

Czy można poznać język w dwa tygodnie?

obozy młodzieżowe 2015
obozy językowe w Polsce
obozy językowe w Polsce 2015

 
Obozy językowe to idealna gimnastyka umiejętności językowych. Gimnastyka, więc rozwijanie i wzbogacanie. Nie liczmy więc na spektakularne efekty językowe.
 
Mówić, mówić, mówić na obozach językowych
 
Na obozach językowych mamy się przede wszystkim nauczyć  języka od innej strony. W oderwaniu od metod znanych ze szkoły. Na obozach mamy przede wszystkim MÓWIĆ, nie krępować się i otworzyć na język. Dlatego zajęcia prowadzone są metodą komunikacyjną, której nie stosuje się w szkołach, przede wszystkim ze względu na brak czasu. Oswajamy się z językiem, przełamujemy blokady. Przez co zmienia się także nasze podejście do samej nauki. Przestaje się ona kojarzyć z czymś nieprzyjemny i problemowym.
 
Gimnastyka języka przy użyciu niekonwencjonalnych metod
 
Na obozach językowych spotkamy się z wieloma niekonwencjonalnymi metodami nauczania. Zajęcia prowadzą lektorzy polscy i native speakerzy. Organizatorzy dbają o to, żeby program zajęć był ciekawy. Dlatego zamiast sztywnych zajęć w ławach szkolnych uczestnicy obozu będą uczestniczyć w: warsztatach językowych,  grach i zabawach językowych, ćwiczeniach języka w praktyce, projektach, przy wykorzystaniu ciekawych materiałów dydaktycznych, pomocy multimedialnych.  Celem obozów językowych jest praktyczne używanie i ćwiczenie języka.
 
Co bardzo ważne - zajęcia prowadzone są na każdym poziomie zaawansowania, z wyjątkiem zupełnie początkującego.
 
Nie należy jednak oczekiwać, że po dwóch tygodniach na obozie nagle nasze umiejętności językowe podniosą się o jeden poziom wyżej. Używając języka poczujemy się pewniej, pozbędziemy się barier i dalsza nauka będzie znacznie łatwiejsza.
 
Powszechnie wiadomo, że stres nie sprzyja nauce, a najlepsze efekty w nauce języka następują wtedy, gdy nie boimy się nim posługiwać.
 
Zobacz propozycje obozów językowych
 
Zobacz inne artykuł