<

Gdzie uczyć się lepiej angielskiego w Londynie czy…?

kursy językowe w Anglii
kursy zagraniczne
kursy językowe za granicą

 

Anglia to idealny klimat do nauki języka angielskiego. Decydując się na naukę języka na Wyspach stajemy przed wyborem kilku szkół i miejscowości. Jak dokonać takiego wyboru, czym się kierować? Jest to kwestia bardzo indywidualna.

 

Londyn

 

Nauka w jednym z największych miast Europy jest bardzo ekscytująca. Londyn, to miasto wielokulturowe, z otwartymi ramionami przygarnia każdego obcokrajowca. Z pewnością, każdy uczestnik kursu będzie zmuszony do odnalezienia się w wielu sytuacjach komunikacyjnych, co wzmocni efekt jego nauki. Londyn, to stolica Wielkiej Brytanii, a więc stolica języka angielskiego i obowiązkowy punkt na mapie każdego turysty. W tym brytyjskim mieście znajdziemy mnóstwo zabytków, m.in. the Tower of London, obserwatorium astronomiczne w Greenwich, Królewskie Ogrody Botaniczne i obszar obejmujący Pałac Westminster i wiele, wiele innych. Stolica Anglii tętni życiem, kawiarnie i puby wypełnione są ludźmi od rana do późnych godzin nocnych. Miasto wabi nie tylko swoimi atrakcjami, ale także renomowanymi szkołami.

 

Oxford, Cambridge

 

Kolejnymi atrakcyjnymi ofertami kuszą Oxford oraz Cambridge, gdzie kursy językowe prowadzone są na bardzo wysokim poziomie. Oxford i Cambridge położone są blisko Londynu, co ułatwia komunikację między miastami. Są to małe miejscowości, więc uczestnicy kursu szybko i sprawnie przemieszczają się z miejsca zakwaterowania do szkoły. Oxford to jedno z najstarszych i najsławniejszych miast uniwersyteckich, wyróżniające się piękną architekturą. Szkoły mieszczą się w większości w centrum miasta, w bardzo bliskiej odległości dworca, sklepów restauracji, itp. Cambridge jest kosmopolitycznym miastem z niesamowitą architekturą - zarówno nową jak i starą. Zachwycają średniowieczne ulice, ogrody, mosty, ale też muzea, galerie oraz sklepy. Podróż do Londynu trwa ok. godziny.

 

Bournemouth, Brighton, Worthing

 

W nadmorskich miejscowościach panuje sprzyjająca nauce wakacyjna atmosfera. Są to niewielkie miasta, ale pełne atrakcji - parki, plaże, kluby jazdy konnej, pola golfowe, trasy spacerowe, galerie handlowe i centra sportowe. Na każdym kroku można spotkać niesamowite wiktoriańskie budynki. Łatwe połączenie komunikacyjne z Londynem.

Każde miasto kusi czymś innymi. Pamiętajmy, że najważniejsze są nasze upodobania. Jeśli jest to nasz pierwszy wyjazd i trochę obawiamy się nowego Państwa, warto zdecydować się na mniejszą miejscowość, która nie przytłoczy nas swoimi atrakcjami.

 

Kursy jezykowe w Anglii - programy

 

Zobacz inne artykuły