<

Kurs niemieckiego w Niemczech – czy tylko Berlin?

kursy języka niemieckiego w Berlinie
kursy językowe w Niemczech
kurs językowy w Niemczech

Gdzie odbywają się kursy języka niemieckiego?

Wyjazd na kurs językowy do Niemiec to dobry sposób na efektywną naukę języka niemieckiego. Obozy językowe organizowane są nie tylko w stolicy – Berlinie, ale również w kilkunastu innych miastach Niemiec.  Warto więc pojechać również do Hamburga, Monachium, Frankfurtu, Poczdamu i Kolonii, ale także do mniejszych, nie mniej atrakcyjnych, miast. Oferta jest bardzo różnorodna, nie tylko pod względem lokalizacji, ale także rodzaju kursu, programu rekreacyjnego, czy warunków pobytu. Chcąc nauczyć się języka niemieckiego za granicą mamy możliwość wyboru spośród różnego rodzaju kursów językowych w największych niemieckich miastach, na czele z Berlinem, jak i w urokliwych małych miasteczkach, gdzie nasz pobyt odbędzie się dużo spokojniejszej atmosferze. Wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji.

Dlaczego kursy językowe w Berlinie są tak popularne?

Stolica Niemiec zachwyca swoją nowoczesnością i multikulturowością. Jeśli lubimy wielkomiejski klimat, szybkie tempo życia, a do tego zupełnie nie przeszkadza nam zgiełk miasta – wyjazd do Berlina będzie najlepszą opcją wyjazdu na kurs języka niemieckiego. Oprócz warsztatów językowych organizatorzy zapewniają bogaty program rekreacyjny i dodatkowe atrakcje związane z poznawaniem kultury i tradycji Niemiec.  Z pewnością wielu wrażeń dostarczy nam spacer po mieście,  liczne wyjścia do muzeów i galerii sztuki.  Do obowiązkowych punktów programu zwiedzania zaliczymy Fernsehturm (wieżę telewizyjną), Ratusz, Wyspę Muzeów, Reichstag, Iglicę Zwycięstwa (Siegessäule) oraz Bramę Brandenburską. Podczas kursu językowego w Berlinie, w zależności od tego jak długo trwa nasz pobyt, weźmiemy udział także w wycieczkach to innych atrakcyjnych turystycznie miast, odwiedzając Lipsk czy Drezno.

 

Jakie są atuty mniejszych miast?

Kursy organizowane w małych miastach, takich jak  Augsburg, Aschaffenburg, Hintersee, czy Wiesbaden mają zupełnie inny klimat niż kursy organizowane w największych metropoliach. Wyjeżdżając na kurs językowy do mniejszych miejscowości mamy okazję podziwiać średniowieczne wioski, piękne, stare lasy, gotyckie kościoły, bajkowe zamki.  Odwiedzanie małych miasteczek jest także okazją do spróbowania regionalnych przysmaków na czele z kuchnią bawarską. Z kolei lokalne browary oferują wysokogatunkowe piwa, a dodatkowo mamy możliwość zwiedzania muzeów browarnictwa, co zwłaszcza dla miłośników tego trunku stanowi dużą atrakcję.  Udział w kursach językowych w mniejszych miejscowościach wiąże się często z nocowaniem w domach niemieckich rodzin. Daje to niepowtarzalną możliwość zetknięcia się z kulturą i tradycją w bezpośrednich kontaktach z domownikami. Jest to też okazja do nawiązywania międzynarodowych znajomości, które być może zaprocentują w przyszłości ponownymi odwiedzinami podczas podróży na własną rękę.

Zobacz propozycje kursów językowych w Niemczech:

Kursy niemieckiego w Berlinie

Kursy niemieckiego we Frankfurcie

Kursy niemieckiego w Hamburgu

Kursy niemieckiego w Monachium

Sprawdź inne oferty obozów z językiem niemieckim:

Kursy niemieckiego w Austrii

Kursy niemieckiego w Polsce