<

Mam 16 lat – kurs młodzieżowy czy dla dorosłych?

kursy językowe dla młodzieży
kurs językowy dla młodzieży
zagraniczne kursy językowe

Dla kogo językowy kurs młodzieżowy?

Wyjazd na kurs językowy dla młodzieży ma wiele zalet, można wręcz powiedzieć, że to opcja dla wygodnych. Organizatorzy zapewniają nie tylko dojazd i zakwaterowanie, ale także pełne wyżywienie i program dodatkowy. Decydując się na taki rodzaj kursu jesteśmy pewni, że program naszego pobytu będzie wypełniony od rana do nocy w mnóstwo dodatkowych atrakcji. Oprócz zajęć językowych, które oczywiście są urozmaicone grami, ciekawymi projektami i zabawami, realizowany jest bogaty program rekreacyjny. Niezależnie od kraju i miasta, w którym odbywa się kurs, odbywają się wycieczki i zwiedzanie atrakcyjnych turystycznie miejsc. Na kursach młodzieżowych nacisk kładzie się jednak na aktywny wypoczynek i uprawianie sportu, zwłaszcza jeśli są wakacje, a kurs odbywa się nad ciepłym morzem. Często młodzież ma więc możliwość udziału w kursie windsurfingu, czy żeglarstwa, a w bardziej egzotycznych krajach może spróbować swoich sił w nurkowaniu. Poza tym jedziemy w gronie rówieśników, co determinuje dobrą zabawę, integrację.

Ale jest też druga strona medalu, bo z jednej strony nie musimy o nic się martwić, ale z drugiej jesteśmy poddani większej kontroli. Niemal cały czas przebywamy w towarzystwie opiekunów, którzy oczywiście dbają o nasze bezpieczeństwo, ale czasem ich obecność bywa krępująca. Tego typu kurs chętniej wybiorą więc rodzice, niż szesnastolatkowie, którzy przy okazji nauki języka, chcą spędzić ciekawe wakacje.

Co daje udział w kursie językowym dla dorosłych?

Atutem kursów językowych dla dorosłych jest duża swoboda i niezależność. Mając 16 lat jesteś traktowany jako osoba dojrzała, dlatego organizator nie będzie ingerował w Twój wolny czas, w takim stopniu jak na kursie młodzieżowym. Oprócz dojazdu i zakwaterowania, organizator dba o odpowiedni przebieg zajęć językowych. Poza tym w ograniczonym stopniu zapewnia wyżywienie i dodatkowe zajęcia. Na kursie dla dorosłych nie ma opiekuna, który dba o realizowanie planu dnia, bo jaki wyjazd przebiega w luźniejszej formule. Oczywiście, tak jak w przypadku kursów młodzieżowych, w ramach programu dodatkowego proponowane są różne atrakcje jak zwiedzanie, ale mniej będzie aktywności sportowych, a zdecydowanie więcej wyjść kulturalnych - do muzeów, galerii sztuki, na koncerty i spektakle.  

Niezależność podczas takiego kursu jest o tyle dobra, jeśli sami potrafimy zaplanować sobie czas. Może się więc okazać, że nie wiemy co zrobić  z wolnymi popołudniami, dlatego decydując się na kurs językowy dla dorosłych musimy być o wiele bardziej samodzielni. Dobrym pomysłem może być zabranie na taki kurs kogoś znajomego, z kim spędzimy ciekawie czas, nawet jeśli nie będzie on dokładnie zaplanowany. Wszystko jest więc kwestią indywidualnych preferencji i możliwości.

Zapraszamy na obozy językowe za granicą 2015 i kursy zagraniczne dla młodzieży i dorosłych:
Kursy angielskiego w Anglii
Kursy angielskiego w Irlandii
Kurs angielskiego w Kanadzie
Kurs angielskiego w USA

Kursy angielskiego w Szkocji
Kursy angielskiego na Malcie

Kursy niemieckiego w Niemczech
Kursy niemieckiego w Austrii
Kursy włoskiego we Włoszech
Kursy francuskiego we Francji

Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii
Kursy hiszpańskiego na Kubie
Kursy hiszpańskiego w Meksyku

 

Zobacz jak zarezerwować