<

Obozy językowe za granicą – dokąd wyjechać?

obóz językowy za granicą
obóz językowy za granicą
obóz językowy za granicą

Wyjazd na obóz językowy za granicę to świetny pomysł na naukę języka obcego. Jeśli zależy nam, by szybko i efektywnie podnieść językowe umiejętności, możemy wyjechać na obóz językowy, którego organizatorzy zapewnią nam nie tylko kurs języka, ale także atrakcje poza zajęciami.

Gdzie nauczymy się angielskiego i niemieckiego?

Najpopularniejsze zagraniczne obozy językowe z nauką języka angielskiego to te organizowane w Anglii – w Londynie, Cambridge, Brighton, czy Worthing. Ciekawą alternatywą są jednak obozy w Szkocji, czy Irlandii. Osoby dorosłe, częściej niż młodzież, chcąc podszlifować angielski, decydują się na obozy językowe na Malcie oraz w USA.  Tego rodzaju wyjazdy nastawione są nie tylko na naukę, ale stanowią także dużą przygodą i są swego rodzaju wakacjami.

Z kolei chcąc nauczyć się języka niemieckiego, można wyjechać na obozy językowe do Niemiec lub Austrii. Największy wybór obozów mamy w niemieckim Berlinie, Monachium i Frankfurcie oraz w stolicy Austrii – Wiedniu. Oprócz tego, wyjeżdżając do Niemiec, mamy także możliwość wyboru obozów językowych organizowanych w małych, niezwykle urokliwych miejscowościach. Jeśli wolimy uciec na chwilę od zgiełku miasta, możemy w przyjemnych warunkach uczyć się języka, ale też odpoczywać wśród pięknych krajobrazów.

Hiszpański, włoski i francuski

Podczas obozów językowych za granicą można uczyć się również innych popularnych języków – włoskiego w Rzymie, we Włoszech, języka hiszpańskiego wyjeżdżając do Hiszpanii, na przykład do Barcelony lub na Kubę, a także języka francuskiego na obozach we Francji. Zagraniczne szkoły językowe w tych krajach oferują zajęcia na wysokim poziomie, niezależnie od stopnia zaawansowania uczestników, a poza nauką języka uczestnicy korzystają z wielu atrakcji. Mają okazję poznać dany kraj i jego kulturę oraz nawiązać międzynarodowe znajomości. Obozy językowe za granicą, to nie tylko nauka języka obcego, ale także poznanie kultury z której dany język wyrasta.

Warto jeździć regularnie

Na obozy językowe za granicą warto jeździć regularnie. Jeśli zależy nam na solidnym nauczeniu się obcego języka, powinniśmy wybrać się na taki obóz kilka razy, a dodatkowo w ciagu roku chodzić na stacjonarny kurs językowy. Pamiętajmy, że jeden wyjazd nie gwarantuje nam doskonałej znajomości języka - aby dalej się rozwijać, należy próbować różnych metod i sposobów, wzbogacać nie tylko swoje umiejętności, ale także świadomość językową. Nieocenione są oczywiście nowe doświadczenia kulturowe, podróżowanie, nowe, międzynarodowe znajomości, które warto nawiązywać wyjeżdżając na obozy.

Zobacz propozycje kursów językowych za granicą