<

Czy wystarczy tylko znać angielski, czy konieczny jest drugi język?

kursy zagraniczne
nauka języka obcego
kursy językowe za granicą

Czy wystarczy tylko znać angielski, czy konieczny jest drugi język?
Znajomość języka obcego w dzisiejszych czasach jest niezbędna i jest absolutną  podstawą. Angielski jest językiem uniwersalnym, znanym przez większość ludzi na świecie. Jego znajomość jest wymagana w codziennym życiu, a także w kontaktach biznesowych.
 

Język angielski
Jeśli na Twoim CV nie pojawi się informacja o znajomości języka angielskiego, bardzo trudno będzie Ci znaleźć jakąkolwiek pracę.
Polska otwiera się na rynek europejski i światowy, prowadzi interesy z partnerami zagranicznymi. Pracownicy takich firm muszą więc znać co najmniej język angielski, nie wspominając już o znajomości języka partnera biznesowego.
 
Język angielski stał się uniwersalnym językiem świata. Posługują się nim mieszkańcy najodleglejszych zakątków świata. Zamawiając w innym państwie kawę w restauracji nie musimy się obawiać, że zostaniemy niezrozumiani.

Drugi język obcy
Co ciekawe, starając się o pracę nawet w kawiarni, wymagana jest znajomość dwóch języków obcych. W Polsce zazwyczaj jest to język niemiecki. W każdym kraju bywa inaczej. Popularność danego języka związana jest z ilością turystów odwiedzających dany kraj.
Fakt, że język angielski jest powszechnie znany powoduje, że wymagania pracodawców wzrastają. Obecnie nie wystarcza już znajomość jednego języka obcego. Coraz częściej w ogłoszeniach o pracę pojawiają się wymagania w postaci znajomości kolejnego języka obcego.
 
Warto znać dwa języki obce, ponieważ ich znajomość daje więcej możliwości rozwoju. Takie umiejętności nie zamykają nas w Polse, a są szansą na znalezienie pracy w innym państwie.
Znajomość języków to podstawa funkcjonowania w świecie i na rynku pracy. Warto więc w jak najmłodszym wieku dbać o zdobywanie umiejętności językowych. Możliwości jest bardzo dużo. W czasie roku możecie uczestniczyć w kursach językowych, wyjeżdżać na kursy językowe za granicę, a w wakacje uczyć się praktycznego wykorzystania języka obcego na obozach językowych.
 
Zobacz propozycje kursów językowych za granicą
 
Zobacz inne artykuły