Włoski we Włoszech

Włoski we Włoszech | Kursy włoskiego za granicą

Rzym, Mediolan, Florencja – to chyba najpiękniejsze miasta Włoch. Odwiedzenie ich w ramach zagranicznego obozu językowego to niezwykła przygoda, połączona z intensywną nauką języka włoskiego.

Każdy wyjazd na kurs językowy za granicą to świetna okazja do sprawdzenia umiejętności w kontakcie z żywym językiem.  Plan obozu językowego jest bardzo bogaty i obfituje w rozmaite atrakcje. Uczestnicy obozu językowego po zajęciach biorą udział w wycieczkach, rozmaitych degustacjach, wychodzą do restauracji na włoską pizzę. Włoska kuchnia to  jednak nie tylko pizza, ale także makarony, risotto i owoce morza. Dopełnieniem tej niezwykłej kulinarnej różnorodności są wina ze słynnych winnic, leżących w najstarszych na świecie  regionach uprawy winorośli. W każdym zakątku Włoch atrakcją są urocze knajpki i kawiarnie, w których króluje włoskie dobro narodowe – espresso. Klimat Włoch oddają także lokalne święta i uroczystości tzw. fiesty, na których możemy zaobserwować kult jedzenia oraz urok włoskiego życia rodzinnego.

Wszystkie te atrakcje umożliwiają uczestnikom obozu językowego zatopienie się w kulturze Włoch, osłuchanie z językiem i akcentem.

Organizatorzy kursów językowych we Włoszech pośredniczą także w zakwaterowaniu i najczęściej jest to mieszkanie studenckie lub włoska rodzina. To również daje szansę na sprawdzenie swoich kompetencji językowych i sprawia, że w obcym kraju czujemy się jeszcze przyjemniej.

Jeśli więc kochamy słońce i śródziemnomorski klimat, chcąc uczyć się języka włoskiego, bez wahania powinniśmy wybrać się na obóz językowy do Florencji.

Kursy językowe we Włoszech przeznaczone są dla młodzieży w wieku 14 – 21 lat oraz dorosłych.

Zapraszamy na obozy oraz kursy języka włoskiego za granicą:

Kurs języka włoskiego we Florencji