<

Co warto zwiedzić, zjeść... w Anglii, jadąc na kurs językowy?

kursy językowe w Anglii
kurs językowy w Anglii 2017
podróże językowe do Anglii

 
Wielka Brytania, to piękny, tajemniczy kraj o nieco deszczowym klimacie. To tutaj wciąż mamy monarchię, jedną z najstarszych w Europie. O tym kraju mgły i deszczu można opowiadać godzinami. My jednak chcielibyśmy przedstawić Wam ekspresowy przewodnik do Wielkiej Brytanii. Gdzie musicie być, co musicie zjeść i przeżyć ucząc się angielskiego.
Jeśli mamy zamiar intensywnie zwiedzać Anglię wykupmy kartę członkostwa którejś z dwóch dużych organizacji opiekujących się angielskimi zabytkami (informacje o nich możecie znaleźć na stronie: english-heritage  oraz nationaltrust. Za roczne członkostwo płaci się kilkadziesiąt funtów, posiadając ją, nie trzeba opłacać żadnych biletów wstępu do zabytków państwowych.
 

Zabytki, miejsca w Anglii i w Londynie
 
Oczywiście na liście miejsc, które obowiązkowo należy zobaczyć znajduje się Pałac Buckingham, który jest największym pałacem królewskim na świecie! I wciąż rezyduje w nim monarchia angielska. Dla Anglików pałac jest symbolem Wielkiej Brytanii.
Bardzo popularna wśród turystów jest Tower of London, położona nad brzegiem Tamizy. Wieża ma za zadanie chronić pałac monarszy. Została wzniesiona w 1078 roku. W twierdzy można zobaczyć zabytkowe zbroje, bronie i klejnoty, a w skarbcu przechowywane są insygnia koronacyjne. Symbolem Tower są kruki. Według  legendy, tak długo jak na wieżach Tower będą żyły kruki, tak długo trwać będzie Imperium Brytyjskie.
 
Podróżując do Anglii koniecznie warto odwiedzić Park Narodowy Lake District, Stonehenge - prehistoryczny monument zbudowany w czasach neolitycznych, najsłynniejszy park rozrywki w Anglii – Alton Towers, rzymskie łaźnie oraz Pump Room w Bath, Windsor Castle – Zamek Królewski w Windsorze, w którym znajdują się zbiory malarstwa i rysunku, m.in. Rembrandta,  czy Rubensa, tajemnicze Moczary Dartmoor czarujące polami wrzosowisk, Oksford wraz z Uniwersytetem, Angel of the North - Anioł Północy, instalacja zwana brytyjską wieżą Eiffla, Avon, miasto rozsławione przez Szekspira, Manchester i jego słynne kluby piłkarskie, a także murale Banksy'ego w Bristolu.
 

Kuchnia angielska podczas pobytu w Anglii na kursie
 
Podróżując po świecie, czy biorac udział w kursach angielskiego, koniecznie trzeba próbować narodowych potraw. Będąc w Anglii trzeba spróbować najpopularniejszego mięsa - jagnięciny w sosie miętowym. Danie ma swoich zwolenników, ale i wielu przeciwników. Warto nie tylko spróbować, ale przywieźć kilka specjałów ze sobą do kraju, należą do nich np. marmolada pomarańczowa jasna i ciemna, sos bbq oraz słynne sery: cheddar w kilku odmianach – „mild” – łagodny, „mature” – dojrzewający i „spicy” czyli pikantny, Stilton - niebieski ser pleśniowy oraz inne żółte sery takie jak: Leicester czy Gloucester.  Popularną i pyszną potrawą jest „Welsh rarebit”  czyli tost pokryty pastą serową-piwną, zapieczony i  podawany z sałatą z vinaigrette i marmoladą cebulową. Na osłodę skuście się na puddingi bądź triffle, czyli przekładaniec składający się z biszkoptów lub kruszonego ciasta (nasączonych: rumem, brandy, sherry, porto), owoców, kremu angielskiego bądź śmietany  i posypki.
 
Mimo, że połączenie może wydać się dosyć dziwne, pobyt w Anglii nie byłby kompletny bez „afternoon tea” czyli herbaty  z mlekiem i cukrem.
 
Tak więc przebywając na kursie językowym w Anglii czy w samym Londynie warto chłonąć całą kulturę angielską, nie tylko uczyć się słówek.
 
Zobacz propozycje kursów językowych w Anglii
 
Zobacz inne artykuły