<

Jak wybrać szkołę językową za granicą?

kurs językowy za granicą 2017
zagraniczny kurs językowy
zagraniczne szkoły językowe

 

Kurs zagraniczny – super pomysł na wakacje! Ale jak wybrać dobrą szkołę, żeby nauka miała sens – przyniosła efekty, ale nie zmęczyła? Na co zwracać uwagę decydując się na zagraniczny kurs językowy?

Przede wszystkim trzeba się zastanowić, gdzie chcemy jechać, oczywiście poprzedzając to pytanie decyzją o wyborze języka, jakiego chcemy się uczyć podczas wakacji. Jak już wiemy, czy będzie to angielski, niemiecki, czy hiszpański trzeba wybrać miejsce. W ofertach kursów językowych za granicą znajdziemy szkoły zlokalizowane zarówno w stolicach państw, jak również w małych miasteczkach. Oczywiście zależy to od języka, ale w przypadku angielskiego mamy rzeczywiście bardzo dużo możliwości.

Wybór szkoły językowej na wakacyjny kurs w dużej mierze będzie uzależniony od naszego wieku. Według tego kryterium oferty dzielą się na kursy młodzieżowe, kursy dla dzieci z opiekunem oraz kursy dla dorosłych. Oczywiście nie każda szkoła organizuje kursy dla każdej grupy wiekowej, dlatego to na pewno będzie decydowało, na jaką szkołę się zdecydujemy. Podobnie jeśli chodzi o rodzaj kursu – kurs ogólny, kurs biznesowy, czy specjalistyczny.  Są szkoły, które realizują wyłącznie kursy ogólne, albo takie, które ofertę kursów specjalistycznych kierują w stronę prawników, lekarzy, czy filmowców.

Co jeszcze warto sprawdzić przed wyborem kursu językowego tej, czy innej szkoły ? Na pewno ilość osób w grupie,  rodzaj zajęć pozalekcyjnych, materiały językowe, jakie oferuje szkoła i oczywiście cenę kursu. Standardowa oferta kursu językowego za granicą w wersji 2 - tygodniowej, z zakwaterowaniem u rodziny, to koszt około 4 tysięcy złotych. Cena poniżej tej kwoty powinna wzbudzić nasze wątpliwości.  Oczywiście możemy zdecydować się na wykupienie w szkole samego kursu językowego, ale wtedy sami musimy zorganizować sobie zakwaterowanie i czas wolny.

Aby być spokojnym, że dobrze inwestujemy nasze pieniądze, warto sprawdzić, czy szkoła językowa, z którą nawiązujemy współpracę, posiada odpowiednie akredytacje. W tym celu należy poszukać informacji na stronie szkoły, o tym jakie uprawnienia posiada, a przy okazji, jakie certyfikaty przyznaje po zakończonym kursie. 

Gdzie jeszcze możemy szukać informacji o szkołach językowych? Oczywiście na branżowych forach internetowych. Jeśli firma jest rzetelna i realizuje naukę na wysokim poziomie, z pewnością potwierdzą to zadowoleni klienci. 

W ofercie zagranicznych kursów językowych znajdziemy:

Kursy angielskiego w Anglii
Kursy angielskiego w Irlandii
Kurs angielskiego w Kanadzie
Kurs angielskiego w USA
Kursy angielskiego w Szkocji
Kursy angielskiego na Malcie
Kursy niemieckiego w Niemczech
Kursy niemieckiego w Austrii
Kursy włoskiego we Włoszech
Kursy francuskiego we Francji
Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii
Kursy hiszpańskiego na Kubie
Kursy hiszpańskiego w Meksyku

Zobacz jak zarezerwować