<

Międzynarodowy obóz językowy w Polsce ?

młodzieżowe obozy językowe w Polsce
młodzieżowe obozy językowe
młodzieżowe obozy w Polsce

Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, żeby uczyć się języków w międzynarodowym środowisku. Od wielu lat dużą popularnością wśród młodzieży cieszą się obozy językowe w Polsce, w których bierze udział młodzież z całego świata.

Powszechna jest opinia, że szybka i efektywna nauka języka możliwa jest jedynie za granicą. Za wyjazdami na zagraniczne obozy językowe przemawia przede wszystkim fakt, że ich uczestnicy stykają się z żywym językiem i na co dzień porozumiewają się w obcym języku z pozostałymi uczestnikami obozu.  Rzeczywiście to kluczowe dla wniknięcia w język, którego się uczymy i pomocne dla coraz bardziej naturalnego porozumiewania się nim.

Jak się jednak okazuje, wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę, by wziąć udział w międzynarodowym obozie. Również w Polsce organizowane są obozy językowe, których uczestnicy zjeżdżają z różnych zakątków Europy i świata, tworząc tym samym małą, międzynarodową społeczność.

Na obozach językowych w Polsce organizowanych przez LEKTOR Travel można uczyć się angielskiego, niemieckiego, ale także języka polskiego. Jak się okazuje, obcokrajowcy biorą udział nie tylko w obozach z nauką języka polskiego, ale są obecni w zasadzie na każdym turnusie obozów z językiem angielskim i niemieckim. W efekcie polska młodzież chcąca uczyć się języka obcego na obozach krajowych, ma okazję do używania obcego języka w sytuacjach życia codziennego, a także do nawiązywania międzynarodowych znajomości.

Dlaczego tego typu obozy są tak popularne wśród polskiej młodzieży? I z jakiego powodu obcokrajowcy decydują się na językowe wakacje w Polsce? Powodów jest kilka.

Obozy organizowane w Polsce to przede wszystkim urok pięknych nadmorskich lub górskich miejscowości, wyjątkowy klimat, piękne krajobrazy i spokój. Dużo przyjemniej wypoczywa się w urokliwych zakątkach Polski, niż w dużych europejskich kurortach. Szczególnie docenia to młodzież z zagranicy, która mając porównanie do innych krajów, właśnie w Polsce chce spędzać czas wakacji.

Obozy językowe w Polsce są też dużo tańsze niż wyjazdy zagraniczne. To argument szczególnie dla tych, którzy nie mogliby sobie pozwolić na daleką podróż poza granice kraju. Jednocześnie programy takich obozów są bardzo różnorodne, bo przecież, niezależnie od miejsca, obozy językowe to nie tylko nauka, ale też atrakcje sportowe, zabawa i integracja. Organizatorzy najlepszych obozów językowych w Polsce, oprócz intensywnej nauki języka, oferują także profesjonalne kursy sportowe - windsurfingu nad morzem, czy kursy wspinaczki w górach. Dodatkową atrakcją są również wycieczki zagraniczne, np. do Niemiec, Danii, czy na Słowację.

Jak się więc okazuje również w Polsce można wyjechać na międzynarodowy obóz językowy. Jest to dla młodzieży gwarancja przyjemnej i skutecznej nauki języka, a oprócz tego okazja do aktywnego wypoczynku i dobrej zabawy w pięknych zakątkach kraju.

Obozy językowe w Polsce na lato 2017:

Obóz językowy - angielski - Dźwirzyno

Obóz językowy - niemiecki - Dźwirzyno

Obóz językowy - hiszpański - Dźwirzyno

Obóz językowy - angielski - Zakopane

Obóz językowy - polski - Zakopane

Obóz językowy - angielski - Łeba

Obóz językowy - polski - Łeba

Polish camps for foreigners