<

Obozy językowe na Malcie świetnym pomysłem na wakacje

Obóz językowy na Malcie 2015
Obóz językowy Malta 2015
Obozy językowe na Malcie

Obozy językowe na Malcie cieszą się rosnącą popularnością

Chcąc nauczyć się języka angielskiego wyjeżdżamy za granicę na rozmaite obozy językowe. Naturalnym wydaje się wybór takich krajów jak Anglia, Irlandia, czy Szkocja, ale zwłaszcza podczas letnich wakacji, powinniśmy skorzystać z bardziej egzotycznych propozycji. Jedną z nich udział w obozie językowym na Malcie. To idealny pomysł na połączenie wakacji z nauką języka angielskiego. Zwłaszcza dla tych którzy kochają lato, słońce, plaże i śródziemnomorski klimat. Malta to wyjątkowa wyspa z pięknymi krajobrazami, ciekawą historią, czystą wodą i urokliwymi plażami. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób, chcąc uczyć się języka, obiera za cel swoich wakacyjnych podróży tę śródziemnomorską wyspę.

Podczas obozu językowego na Malcie mnóstwo atrakcji

Decydując się na obóz językowy na Malcie możemy wyjechać do najpiękniejszych miast wysp, a są to:  St. Pauls, St. Julians, Sliema, Valletta, Marsascali. W ramach nauki języka bierzemy udział w ciekawych warsztatach językowych, konwersacjach, praktycznych ćwiczeniach. Nauce języka towarzyszy bardzo bogaty program rekreacyjno – turystyczny, który pozwala poczuć się jak na prawdziwych wakacjach.  Uczestnicy obozu odwiedzają najbardziej znane zakątki wyspy i mają okazję zobaczyć rozsiane po wyspie zabytki - piękne pałace, zamki, katedry i forty. Dodatkową atrakcją są liczne koncerty, spektakle, imprezy plenerowe, które stanowią idealne uzupełnienie codziennego zwiedzania wyspy. W ramach rekreacji na obozie znajdzie się też sporo czasu na kąpiele w morzu, opalanie, uprawianie sportów wodnych, rejsy statkami, a nawet na naukę nurkowania. Niezależnie od tego, czy mamy ochotę na spokojny relaks, czy na wzmożoną aktywność – znajdziemy mnóstwo okazji, by spędzić czas zgodnie z upodobaniami.

Dlaczego Malta jest ciekawą alternatywą dla Wielkiej Brytanii?

Na Malcie, będącej dawną kolonią brytyjską językiem urzędowym jest język angielski, dlatego wychodząc na ulice, podobnie jak w Wielkiej Brytanii, możemy chłonąć język i ćwiczyć go w praktyce. Na Malcie doświadczymy jednak specyficznej kultury, będącej mieszkanką wpływów śródziemnomorskich. Może się to okazać ciekawsze niż kultura angielska czy irlandzka. Poza tym mieszkańcy wyspy są niezwykle otwarci na turystów – bardzo serdeczni i pomocni. Mają czas, by porozmawiać na ulicy, wytłumaczyć drogę, polecić knajpkę czy restaurację. Życie na Malcie płynie w spokojnej, błogiej atmosferze, co przybyłym turystom pozwala na udany, wakacyjny wypoczynek.

 

Polecamy obozy językowe na Malcie oraz kursy językowe dla dorosłych i młodzieży

Kursy języka angielskiego na Malcie