<

Obozy językowe w Anglii – jakie wybrać miejsce?

nauka angielskiego na kursie w Londynie
nauka angielskiego na kursie językowym w Londynie
nauka angielskiego na kursie w Londynie 2017

 

Chcąc wyjechać na obóz językowy do Anglii możemy wybrać kilka miejsc, w których są one organizowane. Najbardziej popularny jest oczywiście Londyn, ale w ofertach znajdziemy także obozy organizowane na przykład w Oxfordzie i Cambridge – najstarszych miastach uniwersyteckich, czy też w historycznym Bristolu. Każde z tych miejsc to niezwykle ciekawa podróż do świata królewskiej historii, etykiety i tradycji. Chcąc podczas obozu jezykowego wypocząć nad morzem, możemy wybrać się do Brighton, Bournemouth, Worthing lub Portsmouth - możliwości jest całkiem dużo.

Obozy językowe w Londynie są wybierane tak chętnie ze względu na typowy angielski klimat, na który z jednej strony składa się niezwykła królewska atmosfera, z drugiej nowoczesność i multikulturowość.

Jeśli jednak chcemy przede wszystkim skupić się na języku, warto wybrać się na obóz poza stolicę Anglii. To podczas obozów językowych w Oxfordzie i Cambridge będziemy mieli zapewniona kameralną atmosferę i spokój.

Do Cambridge – najstarszego miasta uniwersyteckiego świata, przyciąga bogata historia, ale też energia studiujących tam ludzi. Jest to więc jedno z najbardziej odpowiednich miejsc na naukę języka angielskiego. Równie dobrym wyborem będzie wyjazd do Oxfordu. Tu też zetkniemy się ze studenckim stylem życia, nie tylko w studenckich pubach,  ale też zwiedzając imponujące budynki uczelni. Warto wiedzieć, że właśnie w Oxfordzie mamy szansę poznać źródła literatury angielskiej, bo właśnie tu urodził się Shakespear. W tym niezwykłym mieście można także podziwiać uroczą panoramę z wieży kościoła St. Mary albo spędzać czas aktywnie – na przykład pływając łódką po rzece Cherwell.  Oba te uniwersyteckie miasta tworzą niezwykły klimat sprzyjający nauce, a liczne kawiarnie i pełne uroku uliczki dodatkowo umilają spędzony w miasteczku czas. Chcąc jednak na chwilę oderwać się od tej sielskiej atmosfery, z łatwością można się wybrać na jednodniową wycieczkę do Londynu, organizowaną w ramach obozu. Warto pamiętać, że poza zajęciami uczestnicy mają okazję odpoczywać w pięknych parkach, na piknikach, grać w rozmaite gry plenerowe.

Jeśli więc zależy nam na spokojnej nauce języka, warto wybrać mniejsze miasta, na przykład miasta akademickie, gdzie panują idealne warunki do nauki, ale także do aktywnego wypoczynku na łonie natury. Obozy językowe w Londynie to z kolei najlepszy pomysł dla osób, które szukają dodatkowych wrażeń i chcą, poza nauką języka, również intensywnie zwiedzać i poznawać brytyjską kulturę. Jeśli jednak chcemy połączyć naukę z wypoczynkiem na plaży, wybierzmy spośród kilku nadmorskich miejscowości. A zatem nasz wybór będzie zależał od naszych preferencji.

 

Obozy językowe w Wielkiej Brytanii  dla dorosłych i młodzieży:

Obozy językowe  w Anglii

Obóz językowy w Londynie Twickenham z opiekunem

Obozy językowe w Irlandii

Obozy językowe w Szkocji